Martin začal svoju púť v IT svete v Žiline ešte na škole, a neskôr, počas svojej kariéry, pracoval na rôznych pozíciách.
Keď sa ako vedúci softvérových tímov a neskôr ako riaditeľ divízie dostal k Agile, produkt vyvíjaný pre zdravotné poisťovne bol z pohľadu klienta ale aj používateľov, veľmi úspešný.
V spolupráci so scrummastrami, produktovými vlastníkmi a aj vďaka zapojeniu samotných tímov, manažmentu spoločnosti a klientov agile transformácia nebola neprekonateľným problémom.
Martin pokračoval vo firme, ktorú dnes len málokomu musíme predstavovať, v spoločnosti Sygic. Ako šéfovi B2B divízie sa podarilo rozšíriť biznis aj do nových oblastí.
Kontrakty sa však museli zmeniť a prispôsobiť tak, aby vyhovovali agilným princípom tvorby produktu. Praktické skúsenosti s agilnými kontraktmi má na Slovensku len niekoľko firiem a Sygic je jednou z prvých spoločností, ktorej sa to podarilo s nadnárodným zahraničným klientom, ktorý nie je zvyknutý pracovať agilne.
Čo sa dozviete z Martinovho príspevku?
- Konečne odpovede pre snáď najčastejšiu otázku už od prvého ročníka ScrumImpulz. Ako na agilné kontrakty?
- Spoznáte ako Sygic vytvára produkt, ktorého vývoj je transparentným tak pre klienta, ako aj členov vývojového tímu.
- Dozviete sa ako je klient vtiahnutý do vývoja a smerovania produktu, ale aj o nastavenej forme spolupráce a komunikácie.
Pozývame vás na šiesty ročník konferecie o agilných praktikách ScrumImpulz 2018, ktorá sa uksutoční 31.5.2018 v Hoteli Chopin v Bratislave.